Menu

Olejowanie włosów. Skąd wziąć tanie oleje do włosów?


Mawia się, że skuteczna pielęgnacja musi być kosztowna. Przekonujemy się o tym zresztą niemal na każdym kroku, np. spoglądając na cennik usług w pierwszym lepszym salonie urody. Czas obalić ten mit i powiedzieć jasno, że PIELĘGNACJA WŁOSÓW OLEJEM nie musi kosztować dużo. Skąd wziąć oleje do włosów? Jaka jest cena dobrego oleju?

olejowanie-wlosow.jpgNaturalne oleje do włosów to źródło niezbędnych dla włosów składników odżywczych (witamin, minerałów i kwasów tłuszczowych). Właśnie dlatego warto stosować je na włosy jako zupełnie oddzielną kuracją.

Olejowanie może stanowić dodatek do codziennej pielęgnacji włosów, ale w wielu przypadkach świetnie zastępuje odżywki, maski, a nawet kuracje odbudowujące.

Wyróżniamy trzy podstawowe rodzaje olejów:

  • oleje do włosów niskoporowatych (o dużej zawartości kwasów nasyconych),
  • oleje do włosów średnioporowatych (o dużej zawartości kwasów jednonienasyconych),
  • oleje do włosów wysokoporowatych (o dużej zawartości kwasów wielonienasyconych).

Zawartość kwasów tłuszczowych w oleju jest kluczowa dla określenia, do jakich włosów będzie odpowiedni. Informację o tym, ile określonych kwasów zawiera olej, znajdziemy na każdej stronie z półproduktami kosmetycznymi. Porowatość naszych włosów możemy natomiast określić, wykonując prosty test w szklance z czystą wodą. Po więcej informacji warto zajrzeć do innych artykułów.

Skąd wziąć olej do włosów?

Pierwsze kroki powinniśmy skierować w stronę… kuchennej szafki. Tam znajdziemy te najprostsze i najbardziej podstawowe oleje do włosów np. olej słonecznikowy, olej winogronowy czy bardzo uniwersalna oliwa z oliwek. Możemy oczywiście postawić na nierafinowane (nieoczyszczane, bogatsze w składniki odżywcze) wersje tych olejów, które kupimy np. w sklepach z półproduktami kosmetycznymi (także w sieci) i niektórych drogeriach z naturalnymi kosmetykami. Najlepiej kupować w takich miejscach, które mają najwięcej dobrych opinii i zajmują się dystrybucją kosmetyków eko. Tam znajdziemy z pewnością nawet te droższe i trudniej dostępne oleje np. arganowy, macadamia, jojoba, a nawet indyjskie olejki do włosów.

Cena oleju do włosów

Nie da się jasno określić, ile kosztuje olej do włosów. Wszystko zależy od tego, na jaki się zdecydujemy i ile go potrzebujemy. Są oleje, które ze względu na trudny i czasochłonny proces tłoczenia, kosztują krocie np. olej arganowy. Istnieją też takie, które kupimy bardzo tanio. Wśród nich np. olej kokosowy, który sprawdza się na włosach niskoporowatych i kosztuje równowartość paczki papierosów. Oczywiście więcej wydamy np. za produkty na bazie olejów, a trzeba brać pod uwagę, że są to kompleksowe rozwiązania łączące najlepsze oleje dla danego problemu w idealnych proporcjach. Za taki kosmetyk warto wydać nieco więcej.