Menu

Olejowanie włosów – sprytne triki i cenne porady


Olejowanie włosów nie bez powodu stało się tak popularne. Dzięki naturalnym olejkom włosy zbierają same profity: od spektakularnego wyglądu, blasku i sprężystości, po wzmocnienie, zdrowie, szybszy wzrost i ochronę pukli.

olejowanie-wlosow.jpgOlejowanie włosów jest niezmiernie prostym zabiegiem, ponieważ polega na nałożeniu olejku na włosy i (lub) skórę głowy i pozostawienie go tam przez pewien czas, który same ustalamy. Im dłużej trzyma się olej na włosach, tym lepiej.

Aby jednak olejowanie włosów za pomocą tak tłustej substancji, jak olejek przebiegło sprawnie i komfortowo, warto poznać kilka tricków, które pomogą wykonać je dobrze.

1. Masaż skóry głowy – gdy wykonujesz olejowanie połączone z aplikacją olejku na skórę głowy, zawsze pamiętaj, aby wykonać delikatny i niespieszny masaż skalpu. Usprawnisz wówczas krążenie krwi w skórze i pobudzisz cebulki włosowe do pracy.

2. Naturalne olejki lubią ciepło – dobrze zatem będzie zaopatrzyć się w czepek kąpielowy lub po prostu w folię do pakowania żywności. Po aplikacji olejku okryj głowę czepkiem, a na wszystko nałóż dodatkowo ręcznik. Olejek będzie działał silniej i lepiej wniknie do wnętrza włosów.

3. Olejek jest tłustą substancją, którą należy ostrożnie nakładać, aby nie potłuścić sobie ubrania i aby nie przesadzić z jego ilością zaaplikowaną na włosy; 5 ml olejku to optymalna dawka wykorzystywana podczas jednego olejowania. Pamiętaj, żeby okryć ramiona ręcznikiem lub założyć ubranie, którego nie szkoda ci zniszczyć. Większość kobiet ma np. specjalny t- T-shirt przeznaczony do farbowania włosów lub specjalną pelerynę fryzjerską. Jeśli zatem dopiero zaczynasz swoją przygodę z olejowaniem włosów i nie masz jeszcze w tym wprawy – koniecznie zabezpiecz odzież.

4. Pałeczki kosmetyczne, szczoteczka do zębów lub pędzelek (może być taki, którym farbujesz odrosty). Niezależnie od tego, po który z wymienionych gadżetów sięgniesz, pamiętaj, że każdy z nich bardzo ułatwi aplikację olejku zwłaszcza wtedy, kiedy musisz równomiernie nanieść olej na skórze głowy. Rób po prostu przedziałki, zaczynając od miejsca nad jednym uchem i stopniowo pokrywaj całą głowę olejkiem „przesuwając” przedziałek w stronę drugiego ucha. Olejek nakładaj za pomocą wacika, szczoteczki lub pędzelka wzdłuż każdego przedziałka.

5. Olejek łatwiej się zmyje z włosów po olejowaniu, jeśli przed myciem pukli zwilżysz je lekko i nałożysz na nie odżywkę. Potrzymaj ją kilka chwil, zmocz włosy dokładniej i zmyj wszystko razem (odżywkę i olej). Będziesz spokojna o to, że olejek nie przeciąży włosów i dobrze się zmyje, ponieważ odżywka emulguje olej.