Menu

Alternatywa dla olejowania w misce: metoda kubeczkowa


Szybciej, taniej, efektywniej – tego oczekujemy od olejowania. Istnieją trzy tradycyjne metody nakładania oleju na włosy. I tak możemy nakładać olej na sucho, na mokro lub wykonać olejowanie w misce. Ostatnia z metod jest najbardziej efektywna, ale też wymagająca. Na szczęście ma alternatywę!

Na czym polega olejowanie włosów w misce? Jak wskazuje nazwa, potrzeba do tego szerokiej miski i oleju. Nawet nie jednego. Mieszankę wybranych olejków, które odpowiadają naszym włosom, wlewamy do ciepłej wody. Średnio po łyżce stołowej jednego oleju na litr lub więcej wody o nieco wyższej temperaturze. W tak przygotowanej mieszance przelanej do miski moczymy włosy przez kilkanaście minut. Im dłużej, tym lepiej dla włosów.

Ciepło pozwala włosom zaabsorbować więcej składników odżywczych z olejków, ale trzeba sobie szczerze przyznać, że siedzenie z głową w misce przez kwadrans nie należy do najwygodniejszych metod.

Jakie wady ma olejowanie w misce?

– potrzebujemy szerokiej miski, w której możemy moczyć włosy,
– z głową w misce musimy spędzić przynajmniej kwadrans,
– musimy mieć dużo wody, aby włosy moczyć w misce wygodnie.

Na szczęście potrzeba jest matką wynalazków. W połączeniu z kobiecą kreatywnością pozwoliła wymyślić nowy sposób olejowania, który może skutecznie zastąpić olejowanie w misce. Jest równie skuteczny, łączy działanie kilku olejów i działa intensywniej. O jakie metodzie mowa?

Kubeczkowa metoda olejowania włosów

Nie masz wystarczająco dużej miski do olejowania? To żaden problem. Weź mniejsze naczynie, które masz pod ręką. Może być nawet kubek, tylko że w nim nie zanurzysz długich i gęstych włosów. Możesz za to zrobić w nim wodno-olejową płukankę, którą wylejesz na włosy nad wanną. Będzie prościej, łatwiej i bez brudzenia zbędnych, dużych naczyń.

Jak wykonać płukankę wodno-olejową?

1. Napełnij kubek ciepłą wodą do połowy.
2. Dodaj po 1 łyżce dowolnych olejków do włosów.
3. Całość wymieszaj dokładnie.
4. Zmocz włosy ciepłą wodą np. nad wanną.
5. Odciśnij je i spłucz przygotowaną płukanką.
6. Odsącz włosy w papierową chustkę i zawiń w ręcznik.
7. Po kilku minutach umyj włosy delikatnym szamponem.